Saç Kayıpları ve FUE Saç Ekimi

Erkekler için kâbus olarak görülen genellikle başın üst kısmında başlayan ve ilerleyen zamanlarda yanlara doğru giden seyrelmeler zamanla kişileri rahatsız etmektedir. Hatta bazı seyrelmeler toplum tarafından komik bir şekilde algılanmaktadır. Saç kayıpları çeşitli sebeplerden dolayı yaşanması kaçınılmazdır. Genetik ve hormon bozuklarından kaynaklanan saç dökülmeleri yaşandığı gibi psikolojik olarak da saçta seyrelmeler görülebilir. Kişilerin tedavi amaçlı kullandığı çeşitli ilaçlar ve cerrahi yöntemler de saç dökülmesine neden olmaktadır.

Saç Kayıplarında Fue Saç Ekimi Yöntemi

Günümüzde saç kayıplarında transfer yöntemi olarak Fue saç ekimi oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Saç ekimi yapılmadan önce kişi ilgili testlerden geçirilerek transfere uygun olup olmadığı gözlemlenir. Saç ekimine uygun olan kişiye Fue saç ekimi hakkında bilgi verilir. Fue saç ekimi öncesinde saç ekimi yapılacak alanda bir çizgi oluşturulur. Bölgede bulunan mevcut olan kulların yönüne daha hassas davranılarak küçük delikler açılır. Uzmanlar tarafından son derece dikkatli davranılması gerekmektedir. Uzmanlar delikler açarken kesinlikle saç köklerine zarar vermemeleri gerekmektedir. Saç ekimi sonrasında ekim yapılan bölgenin temizliği yapılarak kişi aynı gün içerisinde evine gönderilir.  Fue saç ekim yöntemi deriye çok az hasar veren bir yöntemdir. Fue saç ekimi diğer teknikler gibi ameliyat işlemi olmadığı için herhangi bir enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalınmamaktadır. Fue saç ekiminde ciddi kesim yapılmadan kıla istenilen açıyı vererek saç ekimi yapılan sistemdir. Fue saç ekimi mutlaka işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmelidir.

İşin uzmanları tarafından yapılmayan Fue saç ekimi transfer yapılan kişiyi memnun etmeyerek, onlara komik bir görüntüye sahip olmasına neden olmaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı saç kaybı yaşayan bireylerin öncelikle tercih ettiği sistem Fue saç ekimidir.