Saç Ekiminde FUE Yöntemi

Saç EkimiToplumumuzda yaygın olarak görülen saç dökülmesi özellikle erkeklerin kabusu olmaktadır. Gelişen saç ekim yöntemleri sayesinde erkeklerin bu sorunu kolayca çözülebilmekte ve yaşadıkları sıkıntılar giderilmektedir. Özellikle son dönemde uygulanmakta olan ve fue yöntemi adı verilen saç ekme uygulaması bu alanda yeni bir çığır açmıştır. Daha önce kullanılan yöntemlerin aksine bu saç ekimi sonrasında hiçbir iz kalmaması da en büyük avantajlarındandır.

Fue yönteminde saç kökleri tek tek alınmakta ve sonrasında bunlar özel bir işlemden geçirilerek saçların ekileceği bölgeye yerleştirilmektedir. Bu yöntem fut yöntemine oranla daha uzun zaman alır. Yöntemin en büyük avantajı cerrahi bir işlem olmadığı için sonrasında uygulama bölgesinde yara, enfeksiyon ve kanama gibi risklerin oluşmamasıdır. Saç ekimi yöntemleri arasında en az hasara neden olan fue uygulaması hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen uygulama esnasında bölge uyuşturulduğu için herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmesi söz konusu değildir. Yöntemin ne kadar zaman alacağı alınacak olan saç kökünün adetine göre değişse de ortalama olarak 2 saat ile 8 saat arasında değişebilmektedir.

Fue saç ekimi yöntemi, diğer saç ekme yöntemleri sırasında meydana gelmiş olan sorunların giderilmesinde de kullanılmaktadır. Fue yöntemi sayesinde, tamamen kel olan kişilere de vücudun göğüs ve bacak bölgelerinden alınan kıllar kullanılarak saç ekimi yapılabilmektedir. Diğer saç ekme uygulamalarında kişinin az da olsa bir saçı olması gerekmektedir. Bu yöntemle saç ektirmek isteyenler bir saç ekimi uzmanı tarafından kontrol edilirler ve eğer uygulamaya engel herhangi bir sorun yoksa işlem başarıyla gerçekleştirilir.
Uygulama yapıldıktan sonra bölgede herhangi bir ağrı veya acı oluşmaz. Saç ekilen bölgenin uyku pozisyonundan etkilenmesi gibi bir risk olmadığı için kişi istediği gibi rahat uyuyabilir. Saç ekiminden 2 gün sonra saç ekiminin yapıldığı bölgedeki saçlar da yıkanabilir. Fue yöntemi ile yapılan saç ekimi sonrasında bölgeyi ilk 15 gün güneş ışınlarından korumak gerekir. Bunun için bu süre zarfında güneşe çıkarken şapka kullanılmalıdır. Bunların dışında saç ekimini gerçekleştiren uzmanın size bu konuda başka tavsiyeleri varsa bunları da yerine getirmeniz gerekir.

Fue yöntemi ile yapılan saç ekimi şuan için en güvenilir ve en rahat olan uygulamadır. Bunun için bu yöntem konusunda deneyimli saç ekimi merkezlerini seçmeniz halinde beklentinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.